Лейкопластир прозорий, з Пед подушкою. 5*7,5 см ЛеоПед








- Наявність: В наявності
Застосування стерильного пластиру в залежності від фази ранового процесу
Лікування ран належить до найдавніших, але не старіють проблем практичної хірургії. Незважаючи на велику кількість препаратів для місцевого лікування опіків і ран, удосконалення методів їх лікування, як і раніше, залишається актуальним завданням.
Раною називається будь-яке пошкодження, що супроводжується порушенням цілісності покривів тіла (шкіри, слизових). Основні клінічні ознаки ран - наявність дефекту шкіри або слизових, кровотеча та біль.
Таблиця 1. Класифікація ран.
За походженням операційні випадкові
По виду ушкоджуючого фактора механічні хімічні променеві комбіновані трофічні
За кількістю ран поодинокі множинні
Анатомічно рани голови, шиї, тулуба, кінцівок рани внутрішніх органів поєднані - рани кількох внутрішніх органів
Таблиця 2. Класифікація механічних ран.
Механічні рани
за характером ушкодження за характером ранового каналу по відношенню до порожнин тіла
Різані сліпі проникливі непроникаючі
Колоти З пошкодженням внутрішніх органів Без пошкодження внутрішніх органів
Забиті
Розмозжені наскрізні
Рвані
Рублені дотичні
Укушені
Вогнепальні
Відповідно до класифікації М.І. Кузина розрізняють 3 основні фази перебігу ранового процесу, у кожну з цих фаз ранова пов'язка повинна виконувати відповідні завдання:
фаза запалення включає наступні послідовні процеси: судинні реакції, ексудацію, випадання фібрину, міграцію та вихід формених елементів, набряк та інфільтрацію, очищення рани; у цій фазі основні завдання лікування – боротьба з інфекцією, дренування, прискорення процесу очищення рани, зниження системних проявів запальної реакції
фаза регенерації або проліферації включає міграцію фібробластів, утворення колагену, новоутворення судин, зменшення набряку та ексудації до зникнення, розвиток грануляційної тканини; у цій фазі основні завдання лікування – продовження боротьби з інфекцією, захист грануляційної тканини та стимуляція процесів репарації.
фаза реорганізації рубця та епітелізації. Епітелізація та перебудова рубця з утворенням еластичних волокон, втратою води; у цій фазі основні завдання лікування – прискорення епітелізації та захист рани від травматизації.
Необхідним компонентом місцевого лікування ран є перев'язування. Це лікувально-діагностична процедура, що полягає у знятті раніше накладеної пов'язки, виконанні профілактичних, діагностичних, лікувальних заходів, маніпуляцій у рані та накладення нової пов'язки. Виходячи з вимог сучасної медицини, пов'язка як лікувальний засіб має сприяти не лише загоєнню рани, а й не знижувати якість життя пацієнта загалом. Як говорилося раніше, залежно від фази перебігу ранового процесу завдання пов'язки змінюються, нижче наведено рекомендації щодо застосування ранових покриттів під торговою маркою «Леон-Фарм» на різних етапах ранового процесу.
Фаза перебігу ранового процесу Зав'язки рекомендації
Фаза запалення Видалення надлишкового ексудату, необоротна елімінація бактерій, токсинів, ранового детриту, бруду, сторонніх тіл, стимуляція регідратації некрозів та прискорення некролізу, ексудат повинен не тільки поглинатися структурою матеріалу пов'язки, але й міцно утримуватися в ній. При рясному ексудаті - марлеві бинтові стерильні пов'язки з фіксацією еластичним пластиром ЛЕОФІКС; при помірному відокремлюваному – стерильна пов'язка з іонами срібла ЛЕОПЕД, якщо застосовується дренаж рани – фіксація дренажу – пластиром ЛЕОДЕРМ.
Фаза регенерації або проліферації Підтримка та регулювання вологого середовища в рані, забезпечення кондиціювання рани, захист грануляційної тканини від механічного пошкодження під час перев'язування, захист від вторинної інфекції. Волога рана – стерильна пов'язка на нетканій основі ЛЕОПЕД, стерильна пов'язка з іонами срібла ЛЕОПЕД; суха рана – стерильна пов'язка на прозорій поліуретановій основі ЛЕОПЕД.
Фаза реорганізації рубця та епітелізації Підтримання рани в помірно вологому стані, захист епітелію та рубця, що формується від механічного пошкодження при перев'язці, стимуляція регенерації. Стерильна пов'язка з іонами срібла ЛЕОПЕД, Стерильна пов'язка на прозорій поліуретановій основі ЛЕОПЕД.
Слід зазначити, що частота зміни пов'язки залежить стану рани і спеціальних властивостей самої пов'язки. Потрібно забезпечити рані максимальний спокій. У першу фазу ранового процесу при рясній ексудації слід орієнтуватися на ступінь поглинання ранового пов'язкою, що відокремлюється. При цьому може знадобитися 1-2 або більше перев'язок на добу. При нормальному розвитку рані грануляційної тканини частота перев'язок знижується. При епітелізації фізіологічна секреція рани знижується, у зв'язку з чим інтервали між перев'язками можуть бути збільшені.