СаниКлос актив серветки в банці 125 шт Безспиртовые серветки!!

- Наявність: В наявності
Інструкція по застосуванню
(Методичних вказівки по застосуванню)
кошти "Серветки Сани Клос Актив (Sani-Cloth Active)"
з метою дезінфекції та очищення
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Повна назва засобу - дезінфекційний засіб "Серветки Сани Клос Актив (Sani-Cloth Active)".
1.2. Фірма виробник - компанія "Есоlab GmbH & Co.oHG" (Німеччина).
1.3. Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. дидецилдиметиламоніум хлорид - 0,45 (діюча речовина), а також допоміжні речовини, вода до 100,0 %.
1.4. Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Засіб "Серветки Сани Клос Актив (Sani-Cloth Active)" випускають у вигляді готових до застосування нетканих безворсовий серветок розміром 130х220 мм, 200х220 мм і 245х300 мм, просочених дезинфікуючим розчином, що не містить спирту. Засіб має дезінфікуючі шийні і очищаючі властивості. Дезінфікуючий розчин, яким серветки зволожені, являє собою прозору рідину світло-жовтого кольору зі слабким специфічним запахом, рН розчину - 11. Засіб "Серветки Сани Клос Актив" не чинить шкідливого впливу на поверхні, що піддаються обробці, включаючи поверхні медичних приладів і устаткування, медичних інструментів, зокрема виготовлених з полікарбонату, поліметилметакрилату, поліетилену, поліпропілену, акрилонітрил-бутадієн-стиролу, поліаміду, поліхлорвінілової плівки, полістиролу, нержавіючої сталі, міді, латуні, алюмінію. Средсвто "Серветки Сани Клос Актив" добре змочує поверхні, що піддаються обробці, швидко висихав, не залишаючи на поверхнях нальоту. Засіб не сумісний з аніонними поверхнево-активними речовинами, милами, окислювачами і лугами.
1.5. Призначення засобу. Засіб "Серветки Сани Клос" призначений для швидкої під час дезінфекції і очищення невеликих за розмірами поверхонь приміщень, предметів обстановки, медичної обладнання, устаткування, апаратури і інструментарію при проведенні поточної та заключної дезінфекції у лікувально-профілактичних закладах різного профілю при кишкових і крапельних інфекціях бактеріальної (включаючи туберкульоз) етіології, кишкових, крапельних і з парентеральним механізмом передачі інфекціях вірусної етіології та кандидозах; для дезінфекції і очищення зазначених об'єктів при проведенні профілактичної дезінфекції у лікувально-профілактичних закладах, включаючи хірургічні, терапевтичні, акушерсько-гінекологічні, дитячі, фізіотерапевтичні та інші відділення, а також стоматологічні клініки, амбулаторії, поліклініки, клінічні, біохімічні, серологічні та інші профільні діагностичні лабораторії різних підпорядкувань, станції швидкої та невідкладної медичної допомоги, донорські пункти та пункти переливання крові, медико-санітарні частини. Засіб рекомендується застосовувати також у закладах аптечної мережі, косметологічних закладах, на підприємствах косметичної, мікробіологічної, фармацевтичної промисловості, в закладах громадського харчування та торгівлі, спортивно-оздоровчих закладах, на комунальних об'єктах, у закладах соціального захисту, пенітенціарних установах, у місцях громадського користування, на інших об'єктах, діяльність яких вимагає дотримання гігієнічних норм і правил.
1.6. Спектр антимікробної дії. Засіб "Серветки Сани Клос" має бактерицидні (включаючи збудників туберкульозу), віруліцидні (включаючи збудників парентеральних вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції/Сніду, поро-, поліс-, рота - та аденовіруси), фунгіцидні (включаючи гриби роду Candida і А. Niger) властивості.
1.7. Токсичність та безпечність засобу. Засіб "Серветки Сани Клос Актив" згідно ГОСТ 12.1.007 належить до 4 класу мало небезпечних речовин при введенні в шлунок та нанесенні на шкіру лабораторних тварин. Засіб не викликає шкірно-подразнювальних властивостей при одноразовому нанесенні на шкіру може викликати алергічні реакції у чутливих осіб і викликає подразнення слизових оболонок очей. Натуральні засоби не мають мутагенних, канцерогенних та тератогенних властивостей.
2. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ
2.1. Методика та умови приготування робочих розчинів. Дезінфекційний засіб випускається у вигляді готових до застосування серветок, просочених дезинфікуючим розчином, які знаходяться в герметичних полімерних місткостях-контейнерах.
2.2. Термін та умови зберігання робочого розчину. Складові кошти є стабільними в умовах зберігання при температурі від +4 C до +35 Ц. Щоб уникнути висихання серветок, контейнер необхідно щільно закривати кожен раз після забору серветок для використання. Після зняття покривної плівки по контейнеру серветки придатні до застосування протягом 6 місяців за умови зберігання у щільно закритому контейнері з дотриманням температурного режиму.
3. СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ
3.1. Об'єкти застосування. Дезінфекційний засіб "Серветки Сани Клос Актив" призначений для швидкої під час дезінфекції і очищення медичного обладнання, устаткування, апаратури і інструментарію (у т. ч. стоматологічних наконечників), включаючи поверхні високої ризику в операційних блоках та відділеннях інтенсивної терапії, в т. ч. поверхні, не стійкі до дії спирту, наприклад, датчики УЗД, предмети з акрилу і плексигласу, а також невеликих за розмірами поверхонь приміщень (дверних ручок, вікон, підвіконь, перил, поручнів тощо); предметів обстановки та медичного інвентарю (ліжка, стоматологічні крісла, столики для медичного інструментарію, телефони, касові апарати тощо); предметів догляду хворих (термометри, грілки, міхури для льоду); перукарського та косметологічного знаряддя і т. п. на об'єктах, зазначених у п. 1.5.
3.2. Методи знезараження окремих об'єктів.
3.2.1. Дезінфекцію і очищення об'єктів із застосуванням засобу "Серветки Сани Клос" проводять методом протирання.
3.2.2. При проведенні дезінфекції невеликих за розмірами поверхонь медичної обладнання, устаткування та апаратури, інструментарію, приміщень, предметів обстановки та інвентарю, предметів догляду хворих "Серветки Сани Клос" виймають з пакувальної ємності і ретельно протирають ними поверхні, що піддаються дезінфекції, витримують необхідну експозицію (у разі мінімальних експозицій дають поверхонь висохнути), не змивають. Після того, як витягають серветку з упаковки, ємність відразу закривають кришкою. Поверхні, які піддаються знезараженню, повинні бути повністю рівномірно по всій площині зволожені засобом. Залежно від розміру і конфігурації поверхонь для їх обробки використовують одну або, у разі необхідності, кілька серветок. Однією серветкою користуються до того часу, поки вона зволожує оброблювану поверхню.
3.2.3. Режими дезінфекції і очищення об'єктів засобом "Серветки Сани Клос" наведені в таблиці 1.
Об'єкт знезараження | Експозиція (хв) при проведенні дезінфекції: | |||||
поточної та заключної при: | профілактичної | |||||
бактеріальних (крім туберкульозу) | туберкульозі | вірусних інфекціях | кандидозах | |||
гепатити В,С. ВІЛ/СНІД норо- | ентеро - адено- |
|||||
Невеликі за розмірами поверхні медичного устаткування, устаткування і апаратури, приміщень, предметів і мебилировочного інвентарю; інструментарій; предмети догляду хворих,тощо | 5.0 | 15.0* | 1.0 | 30.0 | 5.0 | 5.0 |
Примітка: *для дезінфекції забруднених поверхонь при туберкульозі проводять дворазове (з інтервалом 15 хв.) протирання поверхонь серветками з подальшим дотриманням експозиції.
4. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ
4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. Роботи з використанням засобу "Серветки Сани Клос Актив" необхідно виконувати у захисному одязі (халат або фартух), захищаючи шкіру рук гумовими рукавичками.
4.2. Загальні застереження при роботі із засобом. Засіб "Серветки Сани Клос" можна застосовувати у приміщеннях, що добре провітрюються. До роботи із засобом не допускаються особи молодше 18 років та осіб з алергічними захворюваннями. Забороняється приймати їжу, палити під час виконання робіт з дезінфекції. При проведенні робіт з дезінфекції необхідно уникати попадання засобу в очі і на шкіру. Після закінчення роботи потрібно вимити руки водою з милом.
4.3. Заходи безпеки в умовах застосування засобу для обробки окремих об'єктів. Обробку поверхонь в приміщеннях з застосуванням засобу "Серветки Сани Клос Актив" методом протирання можна проводити без застосування засобів індивідуального захисту органів дихання в присутності осіб, не причетних до проведення дезінфекційних заходів. Після проведення дезінфекції невеликих за розмірами приміщеннях необхідно провести провітрювання.
4.4. Методи утилізації засобу. Партії засоби "Серветки Сани Клос" з вичерпаним терміном придатності або некондиційні, внаслідок порушення умов зберігання, підлягають поверненню на підприємство-виробник для переробки або утилізації. Утилізації відповідно до чинного в Україні законодавства підлягають тільки порожні контейнери.
5. ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ. ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ
5.1. Ознаки гострого отруєння. За умови недотримання заходів безпеки при попаданні засобу на шкіру і в очі можливі місцеві подразнюючі реакції.
5.2. Заходи першої допомоги при подразненні органів дихання. Постраждалого слід вивести на свіже повітря або в добре провітрюване приміщення, рот і носоглотку промити питною водою. У разі необхідності звернутися до лікаря.
5.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. При випадковому попаданні засобу в очі необхідно негайно промити їх проточною водою протягом 10-15 хв, закапати 1-2 краплі розчину сульфацила натрію і звернутися до лікаря.
5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру. При випадковому попаданні засобу на шкіру необхідно ретельно промити уражену ділянку проточною водою. При забрудненні засобом робочого одягу необхідно випрати перед повторним застосуванням, а ділянку шкіри під одягом промити проточною холодною водою.
6. УПАКОВКИ. ТРАНСПОРТУВАННЯ. ЗБЕРІГАННЯ.
6.1. Панування кошти. Дезінфекційний засіб "Серветки Сани Клос" випускають у вигляді готових до застосування нетканих безворсовий серветок розміром 130х220 мм у полімерних місткостях по 125 штук в кожній; в упаковках, укомплектованих 125 серветками розміром 130х220 мм; у полімерних місткостях на 200 серветок розміром 200х220 мм; у полімерних відерцях на 225 серветок розміром 245х300 мм.
6.2. Умови транспортування засобу. Транспортування кошти здійснюють тільки в оригінальній упаковці виробника всіма доступними видами транспорту в відповідності з правилами перевезення небезпечних вантажів для відповідного виду транспорту.
6.3. Термін та умови зберігання засобу. Засіб "Серветки Сани Клос" зберігають в упаковці виробника в сухому прохолодному приміщенні, яке віддалене від джерел відкритого вогню і тепла і захищене від дії прямих сонячних променів при температурі від 4 ° С до + 35 С. Засіб зберігають у приміщенні, що не має доступу для загального користування, окремо від лікарських засобів. Гарантійний термін зберігання - 2 роки від дати виготовлення за умови зберігання в закритій упаковці виробника з дотриманням зазначених умов зберігання.
7. МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ЗАСОБУ
7.1. Фізико-хімічні показники дезінфікуючого засобу "Серветки Сани Клос". Дезінфікуюча рідина, якою просякнуті Серветки Сани Клос" контролюється за такими показниками якості: показник концентрації водневих іонів (рн) і масова частка дидецилдиметиламоній хлориду. Показники по кожному з них повинні відповідати наведеним Показники по кожному з них повинні відповідати наведеним у табл. 2.
Найменування показника | Норма |
---|---|
Показник концентрації водневих іонів, рн | 11.0 |
Масова частка, дидецилдиметиламоний хлориду, % | 0.45 |
7.2. Методи визначення
7.2.1. Визначення показника активності водневих іонів (рН) Показник активності водневих іонів (рн) визначають потенциометренным методом відповідно до Державної фармакопеї СРСР X1 видання (випуск 1, ст. 113).
7.2.2. Визначення масової частки дидецилдиметиламоний хлориду. Катионактивное речовина в зразку оттитровуют в двофазної (водо-хлороформною) системою проти стандартного анионактивного агента в присутності індикатора, що складається із змішаних катиониого і барвників аніонного.
7.2.2.1 Реактиви і розчини. Протягом аналізу використовуйте реагенти відомого аналітичної маркування і лише дистильовану воду. Хлороформ, p20 1.48 г/л, перегнаний від 59.5 до 61,5 C Натрію лаурилсульфат (додецилсульфат), [СН3(СН2)11OSO3Na], стандартний титрований розчин, З(C12H25NaO4S) = 0.002 моль/л.
7.2.2.2 Підготовка до аналізу
7.2.2.2.1 Визначення чистоти натрію лаурилсульфату. Зважте з точністю до 1 мг, 5,0 г +-0.2 продукту в 250 мл круглодонной колбі зі шліфом, додайте 25,0 мл стандартного титрованного розчину сірчаної кислоти, З(0.5 H2SO4) = 1 моль/л, і нагрійте з допомогою водяного холодильника. Протягом перших хвилин, з 5 до 10 хвилини розчин згущується і сильно піниться; даний процес слід контролювати шляхом видалення джерела нагрівання і розмішування вмісту колби. Для того, щоб уникнути надмірного піноутворення, розчин можна залишити на водяній бані протягом 60 хв. Після наступних 10 хвилин. розчин стає прозорим і пенообразовании припиняється. Продовжуйте дефлегмацию протягом наступних 90 хвилин. Видаліть джерело нагрівання, охолодіть колбу і обережно обмийте холодильник 30.0 мл етанолу, а потім водою. Долайте кілька крапель розчину фенолфталеїну в етанолі (концентрація 10 г/л) і титруйте розчин розчином гідроксиду натрію C(NaOH)=1 моль/л. Виконайте сліпий (контрольний) досвід титрування 25.0 мл сірчаної кислоти (1 моль/л) розчином гідроксиду натрію (1 моль/л).
Розрахуйте чистоту, t виражену в мас. відсотках, лаурилсульфату натрію за формулою:
(28.84*(V1-V0)*C0)/m1
де:
Vo - об'єм, мл, розчину гидроксидф натрію (l моль/л), використовуваний для сліпого досвіду;
V1 - об'єм 13 мл розчину гідроксиду натрію (1 моль/л), використаний для дослідницької порції натрію лаурилсульфату;
C0 - точна концентрація, виражена в молях NaOH на літр використаного розчину натрію гідроксиду;
m1, - маса, г, взятої дослідної порції натрію лаурилсульфату.
7.2.2.2.2 Приготування стандартного титрованного розчину лаурилсульфату натрію. Зважте з точністю до 1мг від 1.14 до 1.16 г натрію лаурилсульфату і розчиніть в 200 мл дистильованої води. Перенесіть розчин кількісно в одне метковую мірну колбу з шліфованою пробкою і доведіть дистильованою водою до позначки. Розрахуйте точну концентрацію C2, виражену в молях С12Н25NaO4S на літр, отриманого таким чином розчину, використовуючи формулу:
(m2*t)/(288.4*100)
де:
m2 - маса, г, натрію лаурилсульфату, використаного для приготування розчину;
t - має те ж значення, що в п. 7.2.2.2.1.
7.2.2.2.3 Приготування розчину змішаного індикатора. Матковий розчин готують з метиленового блакитного і димидиум броміду. Зважте з точністю до 1.0 мг, 0.5 м +- 0.005 г димидиум броміду в мензурку об'ємом 50.0 мл і 0.25 г +- 0.005 г метиленового блакитного в інше мензурку об'ємом 50.0 мл Додайте до кожної мензурки від до 30.0 20.0 мл підігрітого 10 % етанолу. Перемішайте до повного розчинення, а потім перенесіть розчини одне до метковой мірної колби об'ємом 250 мл Обполосніть вміст мензурок етанолом в мірну колбу і доведіть вміст колби до мітки етанолом.
7.2.2.2.4 Приготування кислотного розчину. Додайте 200 мл води до 20.0 мл маточного розчину в одне метковой мірній колбі об'ємом 500 мл Додайте 20,0 мл розчину сірчаної кислоти (близько 245 г/л). Перемішайте і розведіть водою до мітки. Зберігайте в темряві.
7.2.2.3 Обладнання
- Звичайний лабораторний посуд;
- колба або мірний циліндр ємністю 250 мл з шліфованою пробкою;
- бюретка ємністю 25.0 мл;
- одне метковая мірна колба місткістю 1000 мл зі шліфованою пробкою.
7.2.2.4 Проведення аналізу. Зважте з точністю до 0,5 мг, достатня кількість лабораторного зразка так, щоб він містив від 0,0002 до 0.003 моль катионактивного речовини.
Очікуване катионактивное речовина, мас. % | Маса дослідної порції |
---|---|
10.0 20.0 100.0 |
10.0 5.0 1.0 |
Примітка: Таблиця 3, дані якої розраховані. виходячи з відносної молекулярної маси 360, може бути використана як приблизний орієнтир.
Растворите исследовательскую порцию в воде и перенесите в одно метковой мерной колбы объемом 1000 мл. Разведите водой до метки и тщательно перемешайте. С помощью пипетки перенесите 25,0 мл этого раствора в колбы или мерного цилиндра объемом 250 мл. Используя мерные цилиндры, добавьте 10.0 мл раствора смешанного индикатора, 15,0 мл хлороформа и 25,0 мл воды. Тщательно перемешайте. Заполните бюретку раствором натрия лаурилсульфата и титруйте, закрывайте критикой колбу или мерный цилиндр после каждого добавления и тщательно встряхивайте. Нижний хлороформный слой должен быть окрашен в голубой цвет. Продолжайте титровать, капля за каплей, повторяя тщательное перемешивание, до тех пор, пока в конечной точке титрования голубое окраска не исчезнет, а нижний хлороформный слой не станет серовато-розовым.
7.2.2.5 Обработки результатов. Массовую долю дидецилдиметиламоній хлорида в процентах определяют по формуле:
(Vc*Mr*1000*100)/(50*1000*m0) =(2*Vc*Mr)/(m0)
где:V - объем, в мл, раствора лаурилсульфата натрия, использованного на титрование;
с - реальная концентрация, выраженная в молях C12H25NaO4S на литр раствора лаурилсульфата натрия;
Мг - средняя относительная молекулярная масса дидецилдиметиламоний хлорида;
m0 - масса опытной порции, г.
За результат анализа принимают среднее арифметическое значение двух параллельных определений, абсолютное расхождение между которыми не должно превышать допустимое расхождение, равное 0,5
Допустима відносна сумарна похибка результату аналізу +- 5.0% при довірчій імовірності 0.95 . Результат аналізу округлюють до першого десяткового знака після коми.